NEŽNÉ POHLAVIE V SLUŽBÁCH VLASTI

Zuzka je bežné dievča z bežnej rodiny strednej triedy na Slovensku. Žije v Žiline kde i študuje. No popri všetkom čo charakterizuje život iných dievčat v jej veku, časť svojho voľného času sa rozhodla venovať sebazdokonaľovaniu, práci pre blaho svojho okolia a príprave na obranu domova. Zuzka je vlastenka čo jej patrí ku cti.  Je členkou Slovenských Brancov, ktorí združujú vlastencov, občanov SR z každej jednej vrstvy s cieľom vybudovania národnej domobrany.

SJUZN TITLE

 1. Ahoj Zuzka, ďakujeme, že si súhlasila s našim rozhovorom. Nežné pohlavie v našich radoch je veľmi zriedkavé, určite bude čitateľov ale aj čitateľky zaujímať, čím môže byť domobrana pre ženu lákavá. Mohla by sa nám na začiatok prezradiť, kedy si sa pridala k brancom a čo ťa k tomu viedlo?

  Dobrý deň. Je mi potešením s vami uskutočniť tento rozhovor. K brancom som sa pridala minulý rok na konci augusta. Dopočula som o domobrane od jedného dobrého kamaráta, ktorý je tiež členom jednotiek SB. Rozprával mi, ako to na výcvikoch chodí a zaujalo ma to, tak som to chcela vyskúšať. Samozrejme som sa zo začiatku bála, že to bude pre mňa veľmi ťažké a nebudem to zvládať ale opak je pravdou. Veľmi sa mi tam zapáčilo. Kolektív je úplne super. S chalanmi vychádzam veľmi dobre. Náš veliteľ je super chlap a rovnako ako aj iný hodnostári a inštruktori chová sa k nám férovo. Výcviky sú podľa môjho skromného názoru kvalitné a spĺňajú moje očakávania.

 

 1. Určite bude čitateľky zaujímať, či majú inštruktori na výcvikoch k tebe ako žene osobitný prístup, čo sa týka záťaže. Alebo je pravdou to že si zaradená medzi ostatných členov posádky a musíš stíhať s väčšinovým mužským osadenstvom ?

Bežné výcviky nie sú fyzicky až tak náročné ide skôr o vedomosti ktoré dostávame a zručnosti, takže zvládam všetko spolu s kolektívom bez výnimky. Na tvrdších výcvikoch kde je to s náročnosťou horšie som ešte nebola neviem presne ako to tam v tejto veci chodí ale keď skúsim rada Vám poviem osobnú skúsenosť.

SJUZN

 1. Je nejaká činnosť na výcviku, ktorú máš veľmi rada a ktorú naopak neznášaš a musíš sa do nej prinútiť?

  Na výcvikoch mám rada zatiaľ všetky činnosti, čo robíme, nie je žiadna, ktorú by som nemala rada, ale tak najradšej mám asi KPM-ko (pozn.: Kontrolno-priepustné miesto). Síce robila som to iba raz, a to na úplne prvom vycviku, od vtedy sme to ešte nemali. Ale veľmi sa mi to zapáčilo. Samozrejme si ale uvedomujem že akákoľvek i tá najnepríjemnejšia činnosť je potrebná a musíme sa jej venovať tak aby bol výcvik kompletný.
 2. Máš nejaký svetonázor ktorí určuje tvoj ďalší pohľad na svet ?

Som Slovenka, hlásim sa k slovenským tradíciám a slovanským hodnotám.

SJUZN 1

 1. Čo si myslíš o udalostiach, ktoré sa v súčasnosti teraz vo svete odohrávajú? Máš pocit istoty a bezpečia?

  Nakoľko si myslím že to čo sa teraz deje v Európe je likvidácia národných štátov a národov Európy ako takých, cítim sa do určitej miery ohrozená. Je to vlastne jeden z dôvodov prečo som sa pridala do radov SB.
 2. Určite si nikto z nás neželá vojnu alebo stav ohrozenia nášho štátu či národa. No v prípade vojny, ako si predstavuješ svoje uplatnenie?

  V prípade vojny by som sa samozrejme snažila v prvom rade ochrániť moju rodinu, ako je asi každému prirodzené. No a potom by sa uvidelo čo ďalej.
 3. Povedzme, že by si mala veľmi vplyvnú moc. Čo by si v tomto chaotickom svete zmenila ako prvé?

  Pre mňa ako ženu je kľúčová rodina a práve v tomto smere by som sa zrejme angažovala . Ako prvé by som podporovala tradičné rodiny a nie komunity LGBTI . Pretože iba v tradičných rodinách sa môže dieťa vyvíjať prirodzene.

  SJUZN 3

 4. V tvojom veku si zrejme študentkou, môžeš nám prezradiť kde študuješ ?

  Študujem maserinu na SZŠ Žilina. Túto školu som si vybrala sama, pretože som sa chcela naučiť masírovať a pomáhať tak druhým ľudom. Celkom ma baví, no musím priznať že je dosť náročná.
 5. Venuješ sa vo svojom voľnom čase športu a nejakým koníčkom? Čomu sa venuješ najradšej?

  V minulosti som sa venovala judu. Často hrávam šípky, strieľam z luku, cez leto hrávam futbal a rada bicyklujem.
 6. Na záver by si čo chcela odkázať všetkým našim neprajníkom, ľuďom k obrane pasívnym a tým, čo so vstupom k domobrane váhajú?

  Tí, čo nadávajú na SB, by si mali najskôr overiť informácie, prípadne si vyskúšať aspoň jeden výcvik, aby zistili, že nie sme žiadni fašisti ani nič podobné, ale že sme normálni ľudia, vlastenci, čo milujú svoju krajinu a ľudí v nej. A tí, čo sa boja a možno by to chceli vyskúšať, mohli by sa trošku prekonať a vyskúšať si aspoň jeden výcvik. Určite stretnete super ľudí, nájdete si nových priateľov a možno aj niečo čo vás bude baviť. A najdôležitejšie je že svojou troškou prispejete k obrane vlasti.

SJUZN 2